Agencja marketingowa PROGRESSIVO w rodzinie TIER

16.05.2022
Agencja marketingowa PROGRESSIVO w rodzinie TIER - Tier Investment
Agencja marketingowa PROGRESSIVO – kolejny podmiot z sektora mediowego dołączył do portfolio funduszu ASI Tech Tier Investment. W poniedziałek, 9 maja 2022 roku została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy Spółkami, która określa nowe kierunki rozwoju i współpracy. Poprzez objęcie udziałów, fundusz stał się Wspólnikiem agencji marketingowej z 21-letnim stażem rynkowym.

Dzięki dołączeniu agencji marketingowej do rodziny Tier i zintegrowaniu działań, osiągamy szeroki wachlarz korzyści dla widzów, reklamodawców i inwestorów funduszu. Komplementarne portfolio to zalążek nowej, niezależnej grupy mediowej, której koncepcja powstała jesienią 2021 roku. Wyjątkowe zasoby ludzkie i niezbędna infrastruktura oraz sprzęt dają możliwość realizacji kompleksowych projektów i realizacji dla Klientów. Rozwiązanie to uzupełni ofertę grupy o szereg usług kreatywnych, od strategii po realizację nieszablonowych formatów telewizyjnych. W ten sposób zbudujemy własny dom mediowy, który będzie odpowiadał za sprzedaż specjalną innowacyjnych form reklamowych, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia przychodów poszczególnych stacji.

„Od początku naszej działalności budujemy strategię inwestycyjną opartą na dywersyfikacji naszego portfela. Konsekwentnie realizując cele, doprowadziliśmy do zbudowania majątku opartego o rynek nieruchomości i media, tworząc wyjątkową grupę zintegrowanych spółek.”komentuje Kamil Bilecki, Prezes Zarządu Tier Investment S.A.

Zamierzeniem związanym z zakupem agencji marketingowej jest także optymalizacja zarządzania procesami, przyspieszenie realizacji oprawy graficznej, aplikacji czy portali, jak również obniżenie kosztów wszystkich spółek portfelowych.

„Dołączenie Progressivo do naszej rodziny to zapewnienie pełnej obsługi procesu marketingowego klientów - łącząc proces kreatywny w agencji reklamowej ze sprzedażą przestrzeni reklamowej na kanałach telewizyjnych poprzez dom mediowy, który właśnie tworzymy.”informuje Ewelina Kachniarz, Partner Współzarządzający Tier Investment S.A. „Tak jak mówiliśmy, chcemy również, aby News24 i Biznes24 silniej zaistniały w wirtualnym świecie, zatem przyspieszamy realizację zamierzeń.”

„Dzięki strategicznemu aliansowi z rodziną Spółek TIER oraz zawartej umowie inwestycyjnej, nasze plany rozwojowe zyskają nową dynamikę. Przed nadchodzącymi wakacjami uruchomimy warszawskie biuro agencji co sprawi, że będziemy jeszcze bliżej naszych Klientów ze stolicy”dodaje Mateusz Lipski, Prezes Zarządu Progressivo.

O PROGRESSIVO:

Agencja świadczy usługi w ramach trzech segmentów realizacyjnych. PROGRESSIVO STUDIO tworzy projekty brandingowe oraz szeroko pojętą kreację graficzną na najwyższym światowym poziomie. PROGRESSIVO AGENCY zajmuje się kompleksową obsługą marketingową 360 stopni, zaś PROGRESSIVO FILM produkcją zarówno reklamowych jak i niekomercyjnych form filmowych. Już niebawem zadebiutuje PROGRESIVO MEDIA, czyli wspomniany powyżej dom mediowy. W swoim portfolio firma posiada realizacje dla takich marek, jak BOŚ BANK, BUDOMAL 360, HILTON, ECHO INVESTMENT, GRIFFIN, IKEA, INPOST, ISS, JLL, MAKRO, OKAM, ROSSMANN, SAINT-GOBAIN, SKANSKA, czy UPFIELD

MATEUSZ LIPSKI:

Założycielem i Prezesem Zarządu PROGRESSIVO jest Mateusz Lipski. Związany z branżą marketingu nieprzerwanie od 2001 roku, realizuje projekty dla czołowych brandów. Kreatywnie wspiera i angażuje się w kampanie społeczne, promocję wydarzeń oraz instytucji kultury. Jest twórcą marek, strategii komunikacji, sloganów i haseł reklamowych, które trwale zapisały się w świadomości masowej.

Tier Investment S.A. / ASI Tech Tier Investment Spółka Akcyjna Sp. k.

W ramach rozwoju funduszu technologicznego ASI Tech Tier Investment Spółka Akcyjna Sp. k., na koniec 2021 roku dokonał transakcji z udziałem Spółek z branży medialnej (Astro S.A. oraz Biznes24 Sp. z o.o.). Inwestor jest alternatywną spółką inwestycyjną w rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, która lokuje środki pozyskane od inwestorów w aktywa spółek posiadających siedzibę w Polsce oraz na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), podejmujące działalność w szeroko pojętym rynku mediów, a także w zakresie rozwoju i komercjalizacji nowych technologii.

Zobacz również