11 piętro Alfy otwiera się dla poznaniaków!

14.12.2021
11 piętro Alfy otwiera się dla poznaniaków! - Tier Investment
Szanowni Państwo,

jedna z wież kompleksu Alfa od ponad roku należy do portfolio funduszu zarządzanego przez Tier Investment S.A. W pierwszym kwartale tego roku zostało uzyskane pozwolenie na rewitalizację i przebudowę obiektu oraz nadanie mu nowej funkcji, a w połowie roku rozpoczęły się prace porządkowe, które są przygotowaniami do remontu budynku. Prace stale nabierają tempa.

Rewitalizacja wieży od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. Mieszkańcy miasta chętnie wyrażają swoje oczekiwania i wymagania związane z tym miejscem. Ciesząc się z lokalnego zaangażowania oraz ceniąc sobie zdanie i potrzeby poznaniaków postanowiliśmy otworzyć dyskusję dotyczącą zagospodarowania powierzchni. Pytanie dotyczy 11 piętra, czyli ostatniej kondygnacji budynku, która mieści się na wysokości 50 m i posiada niezwykły widok na całe miasto. Jest to obiektywnie najbardziej prestiżowa powierzchnia tego obiektu.

Dyskusja w formie ankiety udostępniana była w mediach społecznościowych na kanałach Tier Investment S.A. oraz na najpopularniejszych profilach związanych z Poznaniem. Wyniki ankiety przedstawiają, że 11 piętro Alfy według poznaniaków powinno być ogólnie dostępne dla mieszkańców i turystów przybywających do Poznania. Blisko 80% ankietowanych uznało, że najlepszym pomysłem byłoby stworzenie otwartej części gastronomicznej, gdzie poznaniacy mogliby przeżywać wyjątkowe doznania kulinarne w towarzystwie urokliwego pejzażu za oknem restauracji.

Wysłuchując opinii, została podjęta decyzja o zainicjowaniu zmiany zagospodarowania części przestrzeni na 11 piętrze w celu stworzenia tam przestrzeni, o której marzą poznaniacy. Według nowej koncepcji może powstać tam część gastronomiczna, łącząca smaczną kuchnie i unikatowe przeżycia. Dodatkowo informujemy, że planowane jest stworzenie innowacyjnej strefy konferencyjnej, która będzie mogła być wynajmowana na spotkania i eventy w połączeniu z częścią gastronomiczną.

Uzupełnieniem nowej koncepcji 11 piętra, będzie małe studio telewizyjne i nagraniowe, z którego będą nadawane programy ogólnopolskich telewizji informacyjnych, które znajdują się w portfolio jednego z funduszu Tier Investment.

Uważamy, że Poznaniacy są najlepszymi architektami własnej przestrzeni. Naszym celem jest rozwijanie tego miejsca w zgodzie z lokalnymi wizjami, gdyż Alfę oraz naszą firmę tworzą ludzie. Dołożymy wszelkich starań, aby przeprocesować formalnie zmianę zagospodarowania 11 piętra i aby nasze wspólne wizje mogły zostać zrealizowane.

Zobacz również